Komunikaty

Gospodarka wodno-ściekowa w Poznańskim Obszarze Metropolitalnym

W załączeniu przekazujemy komunikat nr 1 dot. konferencji naukowej w ramach obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego pt. Gospodarka wodno-ściekowa w Poznańskim Obszarze Metropolitalnym połączonej z jubileuszem 70-lecia urodzin i 45-lecia pracy naukowo-dydaktycznej prof. dr. hab. inż. Ryszarda Błażejewskiego.

czytaj więcej »


24.04.2018 r.

Ich warto znać, z nimi warto współpracować: SUEZ

Przedstawiamy kolejną prezentację firmy z cyklu "Ich warto znać, z nimi warto współpracować".

SUEZ

 

 

Jesteśmy światowym liderem zrównoważonego zarządzania zasobami, prężnie działamy na 5 kontynentach w 70 krajach, głównie w dziedzinie gospodarki odpadami oraz gospodarki wodnej. Koncern SUEZ ma globalny zasięg oraz bogatą historię rozpoczynającą się od budowy kanału Sueskiego.

SUEZ Polska to firma działająca zgodnie z ideą GOZ, (Gospodarka o Obiegu Zamkniętym), rozumiejąca potrzeby klienta samorządowego i przemysłowego, rachunek ekonomiczny oraz wymagania stawiane przez polską i unijną legislację środowiskową. Nasze doświadczenie wskazuje, że optymalnym sposobem na realizację projektów infrastrukturalnych dla klienta samorządowego i mieszkańców danego regionu jest formuła partnerstwa-publiczno-prywatnego (PPP).

Znakomitym przykładem największego w Polsce projektu realizowanego w ramach PPP jest poznański ITPOK, Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych. Jest to pierwszy taki projekt w sektorze gospodarki odpadami, który powstał w formule Zaprojektuj, Wybuduj, Sfinansuj i Zarządzaj.

Kolejnym przykładem PPP jest Miejska Oczyszczalna Ścieków w Mławie. Inwestycję, której koszt szacuje się na 47 mln zł, realizuje firma SUEZ Woda Sp. z o.o.

Naszą nowością na polskim rynku jest sklepSUEZ, który jest dostępny zarówno z komputera, tabletu jak i z telefonu. Umożliwia on zamówienie w ciągu kilku minut, w wybrane miejsce kontenera lub big-baga na gruz czy odpady poremontowe. Zaletą jest całkowita wirtualność: wybór daty i godziny, podstawienia i odbioru kontenera, informowanie o rodzaju odpadów odbywa się online, a płatność za usługę realizowana jest kartą, przelewem lub BLIKiem. Kontener dostarczony zostaje pod wskazany adres , w ustalonym dniu, a po napełnieniu go odpadami zostaje odebrany – i to jest wszystko, co realizują inwestor oraz ekipa remontowa. Rekomendując tę usługę używamy sloganu „mam to z głowy” – gdyż inwestor autentycznie pozbywa się odpadów w legalny i najprostszy z możliwych sposobów oraz z zachowaniem przepisów ochrony środowiska.

 

Kluczowe informacje na temat SUEZ w Polsce:

• 25 punktów operacyjnych,

• 2 umowy w Partnerstwie Publiczno-Prywatnym,

• 2 Instalacje termicznego przekształcania osadów ściekowych

• 3 instalacje do produkcji paliw alternatywnych,

• 13 instalacji do przetwarzania odpadów: MBP, sortownie, kompostownie i składowiska,

• 2,5 mln obsługiwanych mieszkańców,

• 1,3 mln ton odebranych odpadów,

• 425 tys. ton na rok wydajności instalacji produkcji paliw alternatywnych,

• 550 tys. ton odebranych odpadów przemysłowych,

• 750 tys. ton odebranych odpadów komunalnych,

• ponad 3000 pracowników.

 

SUEZ łączy ludzi, biznes i środowisko zmieniając na lepsze każdy z tych filarów. SUEZ w 2016 roku zmienił na całym świecie swoją markę, w Polsce rozpoznawalną jako SITA. Transformacja ta jest symbolem spełnienia oczekiwań naszych Klientów, aby nasze relacje miały głęboki wymiar środowiskowy i społeczny.

 

Sprawdź:

sklep SUEZ

ITPOK Poznań

SUEZ Polska

 

Adres:

SUEZ Polska Sp. z o.o.

ul. Zawodzie 5,

02-981 Warszawa

tel.: (+48) 22 49 24 300

fax (+48) 22 49 24 301

www.suezpolska.com

stat4u