Komunikaty

Gospodarka wodno-ściekowa w Poznańskim Obszarze Metropolitalnym

W załączeniu przekazujemy komunikat nr 1 dot. konferencji naukowej w ramach obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego pt. Gospodarka wodno-ściekowa w Poznańskim Obszarze Metropolitalnym połączonej z jubileuszem 70-lecia urodzin i 45-lecia pracy naukowo-dydaktycznej prof. dr. hab. inż. Ryszarda Błażejewskiego.

czytaj więcej »


23.03.2018 r.

Ich warto znać, z nimi warto współpracować: Metrolog

Przedstawiamy kolejną prezentację firmy z cyklu "Ich warto znać, z nimi warto współpracować".

METROLOG

Firma METROLOG powstała w 1991 roku jako przedsiębiorstwo inżynierskie świadczące usługi dla sektora energetyki cieplnej. Od liczącego czterech pracowników Zakładu Automatyki i Aparatury Kontrolno-Pomiarowej, funkcjonującego jako spółka cywilna, przedsiębiorstwo na przestrzeni lat rozwinęło się do ponad 160-osobowej spółki prawa handlowego. Główną siedzibą firmy jest miasto Czarnków. Spółka posiada także oddział w Poznaniu oraz biura regionalne w Kłodzku na Dolnym Śląsku i w Rzeszowie. W ramach prowadzonej działalności produkcyjnej, usługowej i handlowej przedsiębiorstwo realizuje inwestycje na terenie całego kraju, a także na wybranych rynkach krajów europejskich.

Obecnie firma Metrolog należy do wiodących producentów kompaktowych węzłów cieplnych na rynku polskim, a także do grona największych firm świadczących kompleksowe usługi z zakresu energetyki cieplnej. W jej dotychczasowym dorobku znajduje się m.in. ponad 14 tysięcy wyprodukowanych węzłów cieplnych, a także ponad 190 wybudowanych lub zmodernizowanych kotłowni. Od kilku lat specjalizuje się w realizacji układów kogeneracyjnych, inwestycji związanych z produkcją chłodu oraz w budowie i modernizacji systemów uzdatniania wody. Ofertę uzupełnia działalność w zakresie budowy i modernizacji obiektów kubaturowych. Spółka Metrolog plasuje się dzięki temu w czołówce największych i najbardziej renomowanych firm realizujących inwestycje dla sektora energetyki cieplnej oraz dla wielu gałęzi przemysłu.

Bazując na zdobytym doświadczeniu spółka dostarcza energooszczędne i ekologiczne, zorientowane na bezpieczeństwo i funkcjonalność rozwiązania. Jest doskonale przygotowana do realizacji projektów o dużym stopniu złożoności oraz wysokich wymaganiach technologicznych i organizacyjnych.

W grudniu 2017 roku firma Metrolog połączyła swoje siły z Grupą CEZ – największym przedsiębiorstwem energetycznym w Czechach i w regionie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej, obecnym na polskim rynku od ponad 10 lat. To kolejny, niezwykle ważny krok w rozwoju firmy Metrolog. Przynależność do międzynarodowego koncernu buduje potencjał do dynamicznego rozszerzenia działalności spółki i realizacji jej misji, jaką jest kreowanie nowoczesnej rzeczywistości poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań.

 

Więcej informacji o firmie Metrolog znajduje się na stronie www.metrolog.pl

 

Najciekawsze projekty zrealizowane przez firmę METROLOG w ostatnich latach:

Modernizacja kotłowni przy ul. Kowalskiej 2 w Miastku, polegająca na zwiększeniu sprawności źródła, obniżeniu emisji pyłów oraz zmniejszeniu zużycia energii elektrycznej - Etap I.

      

 

Modernizacja i rozbudowa stacji uzdatniania wody przy ul. Szosa Witkowska 1k we Wrześni.

 

Budowa przepompowni wody grzewczej P2 w budynku przy ul. Gdańskiej w Szczecinie.

  

 

Budowa gazowego źródła kogeneracyjnego, współpracującego z układem technologicznym

Ciepłowni Rejonowej Sąsiedzka w Szczecinie.

 

  

 

Projekt oraz budowa "pod klucz" obiektu biurowego z halą magazynową w Niepruszewie.

     

 

 Więcej informacji o naszym partnerze

 

 

 

 

stat4u